@berkbekgoz #Celtic-#Fenerbahçe maçını Değerlendirdi

02.10.2015 22:25

                                                                          Krizden Umuda..

 

Öncelikle Celtic maçından önce herkes atmosferin yeterince zorlu olacağından bahsetmişti.Celtic çok köklü ve hangi kadorya sahip olursa olsun tribünleri sahaya en yakın takımlardan biri.. Taraftarın etkisi ile çok iyi başladılar..

                                                                       

                                                                          İki Eski Dost

    Celtic takımını tutanların yüzde 70'i Manchester United'ı tutar.İskoçya dan göç edenler Manchester'a yerleşmiş ve çoğu kişinin ikinci takımı United olmuştu.Maç içinde sık sık Nani ve Van Persie için özel tezhuratlar yaptılar.

                                                                       Kriz Anları

İlk yarı Fenerbahçe için tamamen kriz olarak adlandırılabilir.Bunun bazı temel sebebleri her kuılvarda alternatifsiz tek oyuncu olan Şener'in iyi niyetine rağmen yorulması aynı zaman da anlam veremediğim şekilde Pereira'nın Ozan,Topal ve Meireles gibi üç defansif orta saha ile başlaması..Diğer sıkıntı duran toplar da ki aksaklık bir türlü çözülemedi ve diğer sorun Bruno Alves her maç için söyledim Kjaer yönlendirilen bir oyuncu Alves kendini yönlendiremiyor ki Kjaer'e liderlik yapsın.

                                                                      Çözüm Diego Ve Ba

İkinci yarı bambaşka bir Fenerbahçe izledik.Hırslı tempolu bildiğimz Fenerbahçe Pereira'nın bize anlattığı oyun.Temel sebebi Diego'nun oyuna girmesi çok etkili oldu.Fernandao'nun özel çabası ile tamamen bireysel kalite ile denge geldi.Ba da Alves'ten çok daha iyi ve ayağı iyi olan bir stoper olduğunu gösterdi.

                                                                                    Bundan Sonrası....

İdeal kadrolara kavuşulursa sakatlıklardan sonra öncelikle Şener'in biraz idinlenmesi şart bir maç daha oynarsa sakatlanıcak.Gökhan Gönül devreye girmeli.Hasan Ali-Caner rotasyonu muazzam verimli rotasyonun temsili hali..Ba-Kjaer ikilisinde ısrarcı olunmalı ayrıca üç defansif orta saha fazla zaman kaybı Souza iyileşince Topal ile tandemi ve önlerinde Diego ile Kanatlarda Nani ve Markoviç oynamalı Nani yorulunca Alper,Markoviç yorulunca Volkan Şen,Robin Van Persie ve Fernandao'yuda az yıpratarak değişmeli bir şekilde kullanılırsa Fenerbahçe krize girmemiş ve beklenen hale gelmiş olur.

        

      Berk Bekgöz