Galatasaray'ın rakibi Östersunds FK'nın analizini @berkbekgoz sizler için yaptı...

20.06.2017 07:09

Östersunds

     Allsevenskan (İsveç Ligi) şuanda devam ediyor ve Östersunds 3. sırada yer alıyor.Takımın başında İngiliz menajer  "Graham Potter" var. Hırslı ve genç teknik adamın ofansif dizlimleri ve ofansif oyun anlayışı dikkat çeker cinste. 

 

Kilit Oyuncuları

1-Jamie Hopcutt - çift yönlü İngiliz orta saha Graham Potter'ın önerisiyle alınmıştı şuan takımın en kilit oyuncusu olma yönünde ilerliyor,zekası ve orta saha olmasına rağmen ligte gol  sayısıyla  dikkat çekiyor. 6 maçta bu sezon 5 golü mevcut.
2-Saman Ghoddos - İran kökenli İsveçli forvet Jamie'den sonra takımın ikinci kilit ismi bu sezon (hala devam ediyor) 11 maçta 3 golü 5 asisti var İsveçte yavaş yavaş yükselişte geçen bu oyuncu fiziksel yapısı ve oyun içinde topu ilerde tutup alan açmasıyla dikkat çekiyor.
3-Curtis Edwards-Bir Graham Potter önerisi ile daha alınan bir isimdi vatandışının özelliklerinden en önemlisi mental olarak oyundan hiç bir zaman düşmüyor savaşçı ve oyun bilgisi yüksek bir oyuncu orta saha olan Curtis'in bu sezon 3 gol 3 asisti var.
4-Brwa Nouri- Takımın kaptanı ve lideri, Irak kökenli İsveç vatandaşı olan Nouri savaşçı ve asla pest etmeyen yapısıyla orta sahaya direnç katan isimlerden.Hala devam etmekte olan sezonda 12 maçta 3 gol bir asist istatistiği mevcut.
 

Genel Yorum

Her ne kadar bu dönemde Östersunds formda olan bir takım olsada Galatasaray'ın zorlanmasını beklemiyorum.Tek handikap Galatasaray'ın çok erken bu maçı oynaması ve rakibinin liginin hala devam etmesi ancak ne olursa olsun arada çok fazla kalite farkı var.Hiç bir şekilde bu handikap bahane olamaz Galatasaray rahat eler diyemem ama bir şekilde tur atlar görüşündeyim.Östersunds çok golcü bir takım olsada Galatasaray'ın rakibi küçümsemeden  Östersunds'un kilit oyuncularına önlem alırsa sıkıntı yaşaması söz konusu olmaz ve tabi skoru alacak oyun sistemini Tudor'un tasarlaması gerek.
 
 

Berk Bekgöz

Twitter :@BerkBekgoz (www.sporcafe.org)