" Sistemsizlik İstikrarı" @BerkBekgoz Fenerbahçe'yi kaleme aldı

26.08.2017 14:46

Sistemsizlik İstikrarı

Fenerbahçe en umut dolu olması gereken aylarda yani ligin başlarında kara kaplı defterin liste başında ve umutsuzluk dolu karanlık bir tünelden çıkıp çıkmamak arasında kalan bir ışık gibi.Türkiye de meşhur bir söz vardır "istikrar" önemli diye.Fenerbahçe de neden başarısızlığın istikrarı var.Neden her seferinde başarısız olan bir yönetim kendi özeleştirisini yapmıyor yapamıyor? Neden vizyonu ile diğer rakipleri gelmeden korkutan Ali Koç gibi bir ismin önü açılmıyor? Sorun ne hoca ne de transfer nasıl olsa şampiyon oluruz diyen çağ dışı kalmış sistemsizlik istikrarı bence.
 
   Aziz Yıldırım bundan önce yaptığı ve kulübü seviye atlatan günlerini neden bu kötü günlerle unutturmaya çalışıp kendini kötü hatırlatmak istiyor.Zamanı dolunca herkesin bırakması gerekir.Yenilik ve değişim olmadan başarı kazanılamaz. Aziz başkan kendi de söyledi "En büyük değişim,değişimin kendisidir".Bu sözü kendi içinde uygulasa keşke.
   Unutulmamalı,sistemsizlik istikrarı olmaz.Bir kulüp kendine bir model seçmeli ya scouting ağını geliştirip az maaliyete bulup belirli yıl boyunca faydalanıp sonra iyi fiyatlara satmak veya altyapılarını sağlamlaştırıp herşeyi göz ardı edip onlara güvenmek.Fenerbahçe  3-4 yıldır şampiyon olamıyor ama bir şeyi geliştirmek için projede tasarlamıyor bu süre içinde bir alanda gelişip "ben proje yapacağım uygulamak için bu süreyi göze alıyorum" dese taraftar bunu daha anlayışla karşılayabilirdi.Sportif başarı tabi ki önemli ama uzun bir proje olmadan tesadüflerle veya teknik adam başarılarıyla şampiyon olup bu başarıyı devamlı ve başarı istikrarı haline getiremezsin.Özellikle Scouting ve altyapı gelişimini bir arada götürebilen kulüpler modern futbola tam olarak uyum sağlıyorlar.Fenerbahçe'nin birini gerçekleşmesine bu aşamada razıyım.Bunu gerçekleştirebilecek vizyon ve projelerin Ali Koç dışında gerçekleştirebilecek bir model göremiyorum.
 

                                                                       Berk Bekgöz